Payday Loans

Keresés

A legújabb

PROGRAM AJÁNLÓ

kubinyi tams

MÉDIUMAJÁNLAT:

Álmos Király Televízió

22062

ÁKTV ÁLLAMI KÖZSZOLGÁLAT”-PÓTLÓ TV



Élő műsor

18.00

Cenzúra nélkül!

Beszélgessen

élő műsorban

Kubínyi Tamással!



A magyar holokausztkutatás legújabb eredményei – konferencia: X.19-20. PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Jenő   
2022. október 18. kedd, 17:45
Nyilvános Bárki a Facebookon vagy azon kívül
Randolph L. Braham (1922-2018) politológus, holokausztkutató idén lenne 100 éves.
Az ő munkássága előtt is tisztelegve, a Clio Intézet által szervezett konferencia lehetőséget kíván nyújtani olyan új kutatási eredmények bemutatására, amelyek a két világháború közötti antiszemitizmussal, a magyar holokauszt esemény-, politika-, emlékezet- és társadalomtörténetével, illetve nemzetközi vonatkozásaival kapcsolatosak.
Konferenciaprogram
⏰ 2022. október 19. szerda (Budapest Főváros Levéltára, Gárdonyi Albert terem)
???? 08:50–09:00: megnyitó
???? 09:00–10:30: Zsidótörvények (Szekcióvezető: Fóris Ákos)
Bajcsi Ildikó: Jaross Andor és a zsidókérdés az 1938-as első bécsi döntést követően (Clio Intézet, kutató)
Lugosi András: „Vegyen téged oltalmába a Felsőház!” – A harmadik zsidótörvény parlamenti vitája, különös tekintettel a fajgyalázás fogalmának a magyar büntetőjogba való bevezetésére (Budapest Főváros Levéltára, főlevéltáros)
Pritz Pál: Zsidópolitika a Kállay-kormány idején (történész, az MTA doktora)
???? 10:45–12:15: Embermentés (Szekcióvezető: Bödők Gergely)
Kelbert Krisztina: Apa–fiú kapcsolat a holokauszt idején dr. Bencze József orvos kéziratos memoárjában (Savaria Megyei Hatókörű Városi Múzeum, Történettudományi Osztály, muzeológus, osztályvezető)
Tulok Péter: Üldözöttből embermentő – Az örmény-magyar Ara Jeretzian élete (Nemzeti Emlékezet Bizottságának Hivatala, tudományos kutató)
Szabó Krisztián: A történeti hálózatelemzés lehetőségei a holokauszt-kutatásban Ara Jeretzian embermentő hálózata (Pázmány Péter Katolikus Egyetem, Armenológiai Tanszék, doktorandusz)
????12:15–13:15: Ebédszünet
????13:15–14:45: Deportálások (Szekcióvezető: Végső István)
Bojtos Gábor: Egy pofontól a tömeggyilkosságig. Egy házaspár elembertelenedési stációi, 1941–1944 (Magyar Nemzeti Levéltár Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Levéltára, főlevéltáros)
Gellért Ádám: Vasúti értekezletek – az 1944-es deportálások technikai lebonyolítása (Clio Intézet, kutató)
Jeszenszky Géza: Mítosz-e a deportálások 1944. július 6-i leállítása? (Corvinus Egyetem, egyetemi magántanár)
????15:00–16:30: Közigazgatás, 1944 (Szekcióvezető: Fóris Ákos)
Lőrincz Andrea: „Mi pedig, lefogyva, fáradtan vonszoljuk magunkat a város felé – meg akarjuk tudni, hogy most már mit ér a nevem, mert mi abból szeretnénk megélni.” – Egy zsidó színésznő útja a családi Kleintől a hamis iratok Vargájáig (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Modern Magyarország Doktori Program, doktoranda)
Urbancsok Zsolt: Közigazgatás, rendvédelem, zsidó kérdés. A ,,zsidókérdés megoldásának” mechanizmusa Makón 1944-ben (Magyar Nemzeti Levéltár Csongrád-Csanád Megyei Levéltára, Makó, osztályvezető)
Végső István: Egy vidéki zsidó tanács a célkeresztben – Dr. Práger József és társai ügye (Clio Intézet, kutató)
????16:45–18:15: Módszertan, elmélet (Szekcióvezető: Gellért Ádám)
Csunderlik Péter: Az 1919-es „zsidódiktatúra” érve a numerus clausus nemzetgyűlési vitájában (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Történeti Intézet, egyetemi adjunktus; Politikatörténeti Intézet, tudományos munkatárs)
Bolgár Dániel: A zsidó siker (és kudarc) megalkotása. A zsidók és nem zsidók közti egyenlőtlenségek új elmélete (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Gazdaság- és Társadalomtörténeti Tanszék, egyetemi adjunktus)
Kovács Tamás: Változó idők, változó kutatási módok (Nemzeti Közszolgálati Egyetem, Rendészettudományi Kar, Rendészetelméleti- és történeti tanszék, egyetemi docens)
????18:30–20:00: Kerekasztalbeszélgetés (Moderátor: Gellért Ádám)
⏰ 2022. október 20. csütörtök (Budapest Főváros Levéltára, Gárdonyi Albert terem)
????09:00–10:30: Két világháború közötti időszak (Szekcióvezető: Bödők Gergely)
Fazekas Csaba: A szélsőjobboldal kereszténység-értelmezése az 1920-as években (Miskolci Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete, egyetemi docens)
Fejes Katalin: Kiszorítás és fennmaradás ­– A zsidó tulajdonban lévő pesti divatszalonok társadalmi kapcsolatai a Horthy-korszakban (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Társadalomtudományi Kar, Doktori Iskola Interdiszciplináris program, doktoranda)
Ivánfi Miklós: „Protezsálom, de nem szívesen!” Földrajztudomány és antiszemitizmus a két világháború közötti Magyarországon (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Modern Magyarország Doktori Program, doktorandusz; Eötvös Loránd Tudományegyetem, Tanító- és Óvóképző Kar, Társadalomtudományi Tanszék, egyetemi tanársegéd)
????10:45–12:15: Háború, atrocitások (Szekcióvezető: Gellért Ádám)
Fóris Ákos: A megszállt ukrán területek zsidó lakossága és a Honvédség a Szovjetunió elleni háború első hónapjaiban (Clio Intézet, kutató; Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Kar, egyetemi tanársegéd)
Pap Eliza: Klima József és társai bűnügye Újpesten. Fókuszban az Árpád út 77. rettegett nyilas pártszékháza (Szegedi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, Jelenkortörténeti és Összehasonlító Történettudományi Doktori Program, doktoranda)
Csapody Tamás: A cservenkai exhumálások története (Semmelweis Egyetem, Magatartástudományi Intézet, habilitált egyetemi docens)
????12:15–13:15: Ebédszünet
????13:15–14:45: Zsidó vagyon (Szekcióvezető: Végső István)
Győrfi Gergely: Az izraelita tulajdonban álló üzemek és üzletek zár alá helyezése Kaposváron a német megszállást követően (Pécsi Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, doktorandusz)
Kosztyó Gyula: „Mutassa meg, hová tette a pénzét!” Zsidók készpénzének elkobzása Kárpátalján 1944-ben (Clio Intézet, kutató; Magyar Nemzeti Levéltár Szabolcs Szatmár Bereg Megyei Levéltár, levéltáros)
Szőke Richárd: A vidéki zsidóság és a sport kapcsolata: a Berettyóújfalui Sport Egylet két világháború közötti története (Bihari Múzeum, Berettyóújfalu, történész-segédmuzeológus)
????15:00–16:30: Sajtó és egyház (Szekcióvezető: Bajcsi Ildikó)
Jakab Attila: A Horthy-korszak sajtókutatásának szerepe a társadalomtörténetben (Holokauszt Emlékközpont, kutató)
Róbert Péter: Holokauszt és magyar sajtó (Országos Rabbiképző – Zsidó Egyetem, nyugalmazott egyetemi docens)
Bacsó Benjámin: Kisegyházak és a holokauszt (Baptista Teológiai Akadémia, tanársegéd)
????16:45 –18:15: A holokauszt emlékezete (Szekcióvezető: Olosz Levente)
Mezei Hanna: A zsinagógák szerepe a holokauszt emlékezetben – a rákoshegyi zsinagóga példája (Eötvös Loránd Tudományegyetem, Bölcsészettudományi Kar, doktoranda)
Venyercsán Dávid: A szükséges hiány – A zsidóság elfelejtésének traumatikus motívuma Fejes Endre Rozsdatemető című regényében (Pécsi Tudományegyetem Irodalom- és Kultúratudományi Doktori Iskola, doktorandusz)
Izsák-Somogyi Katalin: A magyar holokauszt az emlékezettörvények tükrében (Pázmány Péter Katolikus Egyetem Jog- és Államtudományi Kar, doktoranda)
Konferencia időpont: 2022. október 19–20.
Helyszín: Budapest Főváros Levéltára
LAST_UPDATED2
 
Dr Budai-Germán Gyógytudomány - Október 18-án kedden FÓRUM, vagyis a kérdéseké lesz a főszerep este 20:00-tól. Szerdán RÉKALIZA folytatja előadás sorozatát: Hogyan lépjek ki az érzelmeim csapdájából? PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Jenő   
2022. október 18. kedd, 05:36

Bejegyzések

Szűrők





Október 18-án kedden FÓRUM, vagyis a kérdéseké lesz a főszerep este 20:00-tól. Szerdán RÉKALIZA folytatja előadás sorozatát: Hogyan lépjek ki az érzelmeim csapdájából? Belépés mindkét webkonferenciára a weblapon keresztül lehetséges már 19:00-tól mindkét este. Várjuk szeretettel, itt!
LAST_UPDATED2
 
A magyar Történeti Alkotmány és az állami legitimitás kérdései - konferencia PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Jenő   
2022. október 15. szombat, 06:29
ÉLŐKÖZÖSSÉGEK HÍREI

ELOKOZOSSEGEK.HU < Ezt a címet a spamrobotok ellen védjük. Engedélyezze a Javascript használatát, hogy megtekinthesse. >

Kedves Hírlevélolvasók!

Az alábbiakban 3 sorsdöntő rendezvényről adunk hírt.
A részvételről mindenki döntsön szíve szerint! :-)

Áldás!

1.
2022. október 16. MOST vasárnap - MAGYAROK HÁZA (Bp., V., Semmelweis u. 1-3.)
Az Alkotmány Helyreállító Nemzeti Szövetség szervezésében,
és a hazai civil mozgalmak támogatásával Alkotmányjogi Konferencia kerül megrendezésre
a magyar Történeti Alkotmányról és az állami legitimitás kérdéseiről
A konferencia mottója és fő kérdése az, hogy : Helyreállítható –e a valódi alkotmányos rend az Alaptörvény segítségével?
„…mi visszaköveteljük ôsi alkotmányunkat, mely nem volt ajándék, hanem kölcsönös szerzôdések által állapíttatott meg s a nemzet életébôl fejlett ki;
azon alkotmányt, melyet idônkint a kor kivánatihoz mi magunk alkalmaztunk, s mi magunk akarunk ezentúl is alkalmazni; azon alkotmányt,
melynek alapelveit századok szentesítették. Mellettünk jog és törvény állanak …” Deák Ferenc
E konferenciát elsősorban önrendelkezésünk visszaállítása, de a világban zajló háttérhatalmi változások
és a hazánkban elterjedt téveszmék felerősödése is teszik leginkább szükségessé.
Az eredetileg konföderációnak indult EU föderációvá válása, illetve az így kialakított központi irányítása belesodort minket is egy háborús helyzetbe,
ami már létünket is veszélyezteti, ha nem teszünk ellene!
Az Alaptörvény teljes érvényességének a megkérdőjelezése egyre elterjedtebb, így ez már az állam bukását, illetve komoly káosz lehetőségét veti fel.
A közvetett demokráciára alapozott, részérdekű pártrendszer és a mindenkori kormányzatok túlhatalma –megfelelő fékek és ellensúlyok hiányában-
újra és újra felveti a történelmünkben 1944 ig beváltan működő alkotmányos rend helyreállításának szükségességét.
Az Alaptörvény, és módosításainak társadalmi elfogadottsága nem bír fontossággal a kormány részéről,
a civil társadalom ki van rekesztve a mostanában újjáéledni látszó vármegyei autónómia rendjéből.
Ráadásul az állam jogfolytonosságának kérdése is felmerül a civil mozgalmak körében, de a közbeszédben nem.
Mivel az Alaptörvény valóban nem lett a Történeti Alkotmány jogelveihez igazítva, így a konferencia céljai között szerepel ennek elméleti kidolgozása is.
Mindezek a jelen történelmi helyzetben nagy jelentőséggel bírnak, sőt, a jövő nemzedékeinek érdekében is szükséges egy ilyen, tisztázó jellegű konferencia.
Program: 10h órakor rövid megnyitó, 12h-13h ig ebédszünet, a konferenciát 17h kor az előadók kerekasztal-beszélgetése zárja.
Az előadások 20-30 percesek lesznek.

Előadók: Dr Drábik János, dr Diviki Attila, Dr Zétényi Zsolt, dr Leh Tibor, dr Bene Gábor, Fáy Árpád, Mireisz Tibor
Témák: 1- Az 1920 és 1926 közötti Nemzetgyűlés felállítása, legitimizációja, eredményei, szerepe a Magyar Királyság helyreállításában,
és tanulságai a mai politikai elit számára
2- Az 1946. évi I.tv. és az 1920.évi I. tvc. összehasonlítása ,hatásaik elemzése
3- Királyság, vagy köztársaság most a legitim államforma Magyarországon?
4- Mi lehetett a célja és milyen hatásokra született meg az 1989. évi XXXI. törvény?
Miért csak módosította az 1949 évi XX-as törvényt, az „oktrojált alkotmányt”?
5- Milyen jogi lehetőséget lát arra, hogy visszatérjünk a történelmi magyar államok sorába?
Álláspontja szerint ma mely korszakok államaival jogfolytonos a magyar állam?
6- Miben különbözik a magyar közjogi felfogás szerint az Alkotmány és az Alaptörvény, vagyis a lex fundamentalis?
Pl az Aranybulla minek minősíthető: szabadságlevélnek, alap vagy sarkalatos törvénynek, ill. királyi rendeletnek?
7- Miben nyilvánul meg a Szent Korona állameszme modernitása? Milyen módon képzelhető el annak gyakorlati használata,
és a mai korban való megvalósulásának milyen fokozatai, és hatása lehetséges?

A rendezvény nyitott, a belépőjegy ára 500 Ft, amellyel az MVSZ támogatható, elővételre nincs lehetőség
A konferenciára a sajtó képviselői is meghívást kaptak
Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
Az Alkotmányjogi Konferencia 2. része október 22-én Székesfehérváron lesz megtartva!

2.
2022.október 23. Közös demonstráció
SZERVEZZÜK MEG EGYÜTT!
(Lásd a mellékeletek között!)

3.
November 9-én, szerdán 10-től 18 óráig
az Újpesti Könyves Kálmán Gimnázium előtt
(1043 Bp., Tanoda tér 1.)
Az oltásáldozatokra emlékező, figyelemfelhívó rendezvény
Zenével és prózával emlékezünk - többek között - Debreczeni Ákosra, aki a fenti iskola tanulója volt.
Részletek itt:
http://www.facebook.com/events/470697511402893

Mellékletek: a.) b.)

LAST_UPDATED2
 
Dr Budai-Germán Gyógytudomány - Október 11-én kedden a makacsság hatását elemezzük ki, a teljesség igénye nélkül, ugyanis ez minden Értelmes Biológiai Külön-programra hatással van... Szerdán RÉKALIZA előadása: Miért ragaszkodunk a szenvedéshez? PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Jenő   
2022. október 11. kedd, 06:06
Október 11-én kedden a makacsság hatását elemezzük ki, a teljesség igénye nélkül, ugyanis ez minden Értelmes biológiai Különprogramra hatással van... Szerdán RÉKALIZA előadása: Miért ragaszkodunk a szenvedéshez? Hogyan engedjem el? címet kapta. Kezdés mindkét napon este 20:00-tól lesz, de már 19:00-től be lehet jelentkezni a weblapról itt: https://drbudai-germangyogytudomany.hu/ingyenes-webinarium/
Várunk szeretettel minden érdeklődőt!
395
12 hozzászólás
81 megosztás
Tetszik
Hozzászólás
Megosztás
LAST_UPDATED2
 
Dr Budai-Germán Gyógytudomány - Október 4-én kedden este 20:00-tól FÓRUM! Szerdán este RÉKALIZA arról fog beszélni, hogy: Miért ragaszkodunk a fájdalmainkhoz, csalódásainkhoz? Belépés mindkét este már 19:00-től lehetséges a weblapról! PDF Nyomtatás E-mail
Írta: Jenő   
2022. október 03. hétfő, 06:58
Október 4-én kedden este 20:00-tól FÓRUM! Szerdán este RÉKALIZA arról fog beszélni, hogy: Miért ragaszkodunk a fájdalmainkhoz, csalódásainkhoz? Belépés mindkét este már 19:00-től lehetséges a weblapról: https://drbudai-germangyogytudomany.hu/ingyenes-webinarium/ Várjuk szeretettel!
174
1 hozzászólás
34 megosztás
Tetszik
Hozzászólás
Megosztás

 
<< Első < Előző 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Következő > Utolsó >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL