Payday Loans

Keresés

Magyar Örökség Díjazottak PDF Nyomtatás E-mail
2010. június 26. szombat, 07:48

magyar rksg dj

Magyar Örökség Díjazottak

magyar_zaszlo

Magyar Örökség Díj

Jelölések:
†u Díjazott Neve - Halála után kapott díjat
†e Díjazott Neve - Halála előtt kapott díjat
* Díjazott Neve - Tartozik a díjazotthoz laudáció





Személyek


Név Foglalkozás, érdem Laudátor Dátum
* 1956-os forradalom és szabadságharc Vizi E. Szilveszter 2006. szeptember
1956-os Vízilabda Bajnokcsapat Schmitt Pál 2004. június
†u Aba-Novák Vilmos Fekete György 2006. március
†u Ádám Jenő Berkesi Sándor 2002. március
†u Ady Endre Bíró Zoltán 2002. június
Amerikai Magyar Alapítvány és Molnár Ágoston Kovács Ilona 2005. szeptember
†u Andor Ilona Tóthpál József 2004. december
†u Andorka Rudolf Spéder Zsolt 1997. június
Andrásfalvy Bertalan Bakos István 2002. június
Angelica Leánykar és karnagya, Gráf Zsuzsanna európai rangú kórusművészete Mácsai János 2009. március
Angster család Fekete Károly 2006. december
†u Antall József Kapronczay Károly 1996. június
†u Apor Vilmos Bolberitz Pál 2003. június
†u Áprily Lajos és Jékely Zoltán Albert Zsuzsa 2000. március
Aranycsapat (11fő) Vándor Kálmán 1996. június
†u Atzél Endre Herczegh Géza 2006. március
B. Farkas Tamás és Kernács Gabriella Fekete György 1998. december
†u Babits Mihály † Domokos Mátyás 2001. december
Bakay Kornél Gedai István 2007. szeptember
†u Bakay Szilárd Juhász László 2006. december
* Balassagyarmat Tyekvicska Árpád 2009. szeptember
Balázs Árpád Tóthpál József 2002. december
* Balázs János a hazai cigányság festőklasszikusa Szuhay Péter 2009. december
Balczó András Schulek Ágoston 1996. március
†u Bálint Sándor Erdélyi Zsuzsanna 1998. szeptember
†e Balogh János Jermy Tibor 1997. március
Bánffy György Nemeskürty István 1999. március
†u Bánffy Miklós 2001. december
Bánszky Pál művészettörténész közösségteremtő és múzeumépítő munkássága Kő Pál 2009. szeptember
†u Barcsay Jenő Szabados Árpád 2000. március
†u Bárdos Lajos † Lukin László 1999. szeptember
Bari Istvánné Szarka Miklósné 2008. június
Baróti Lajos Novotny Zoltán 2004. december
†u Bartók Béla Újfalissy József 2001. március
Báthory István Kollégium (Kolozsvár)-425 éves Szögi László 2005. június
†u Báthory Júlia Fekete György 2000. december
†u Batthyány-Strattmann László Szállási Árpád 2002. december
†u Bay Béla Galloy Dezső 1997. december
†u Bay Zoltán Pungor Ernő 1996. szeptember
* Bécsi Európa Klub Juhász László 2006. szeptember
Bécsi Napló Újváry Gábor 2004. december
Beke György Cseke Péter 2002. június
Békéstarhosi Énekiskola Szokolay Sándor 2007. szeptember
†u Békésy György Németh Judit 2002. szeptember
†u Benczúr Gyula Keserű Katalin 2001. szeptember
†u Benda Kálmán Benkő Samu 2000. szeptember
* Benedek Elek író-mesemondó életműve Szabó Zsolt 2009. március
Berecz András Deme Tamás 2001. szeptember
†e Béres József Bakos István 2000. szeptember
Berlász Jenő R. Várkonyi Ágnes 1999. december
Berszán Lajos (Gyimesfelsőlok) Roska Tamás 2004. június
Besenyei Péter Novotny Zoltán 2007. június
†e Bessenyei Ferenc † Czenner Mihály 2000. június
"Beszélni nehéz" anyanyelvi mozgalom Bencédy József 2008. december
Bethlen Gábor Alapítvány Kiss Gy. Csaba 1997. március
†u Bíbó István † Domokos Mátyás 1998. június
Borbándy Gyula Görömbei András 2000. szeptember
Borsa Gedeon Pojjákné Vásárhelyi judit 2005. március
†u Borsos Misklós Schrammel Imre 1996. december
Borzsák István Ritoók Zsigmond 2002. szeptember
Botka Valéria és Csányi László Tóthpál József 1998. szeptember
Bozay Attila Olsvay Endre 2009. december
Böjte Csaba és az általa vezetett Dévai Magyarok Nagyasszonya Kollégium Kozma Imre 2002. december
Böröcz József Dobos László 1998. március
†e Böszörményi Géza és Gyarmathy Lívia Jankovics Marcell 2001. június
†u Brusznyai Árpád Pálinkás Vera 2006. június
Budai Ilona Kobzos Kiss Tamás 1996. december
Budavári Mátyás templom ének- és zenekara és Tardy László karnagy Mohay Miklós 2006. december
Buday György Cseke Péter 2007. szeptember
†u Budó Ágoston Szabó Gábor 2000. szeptember
Czegei ld. Wass
Czigány György sokoldalú kulturális tevékenysége Kalász Márton 2009. június
Csángómagyar népi kultúra Halász Péter 2005. december
†u Csapody Vera Matskási István 2000. december
Cseh Tamás dalai Hanák Gábor 2009. december
†u Csendes Zoltán és Szabédi László Benkő Samu 1998. június
Csermely Péter Ódor László 2010. március
Csete György és Csete Ildikó Fekete György 1999. szeptember
* Csiha Kálmán Szabó István 2007. december
†u Csík Ferenc Szabó Lajos 2005. március
* Csík zenekar Kelemen László 2009. szeptember
Csíksomlyói Katolikus Közösség és a zarándokok Balogh Júlia 1998. március
A Csillagszeműek gyermek-táncegyüttes és a Tímár házaspár Andrásfalvy Bertalan 1998. június
Csizmazia Darab József Poprády Géza 2000. március
†u Csonka János Molnár Károly 2001. március
†u Csontváry Kosztka Tivadar egyedülálló festészete Sárkány József 2009. június
* Csoóri Sándor Görömbei András 2005. június
*†u Cs. Szabó László * Kántor Lajos 2008. december
Dávid Katalin Zelnik józsef 1997. március
†u Deák Ferenc (labdarúgó) Szepesi György 1999. június
Debreceni Nyári Egyetem Fekete Károly 2007. június
Debreceni Református Kollégium Kántusa Fekete Károly 1997. december
†u Degré Alajos Gál Gyula 2006. június
Demeter Béla Vokov Károly 2010. március
†u Dohnányi Ernő Kiszely Deborah 2001. szeptember
†e Domokos Mátyás † Monostori Imre 2001. június
†u Domokos Pál Péter Halász Péter 2002. június
Döbrentey Ildikó és Levente Péter nemzedékeket nevelő művészpedagógiai munkássága Takács Vera 2009. szeptember
Dsida Jenő Petrik Béla 2007. szeptember
Dudás Károly Bíró Zoltán 2004. szeptember
Duna Televízió Sylvester Lajos 1996. szeptember
* Dunapataj 1919-es hősei Kiss Gy. Csaba 2009. június
Duray Miklós Szakolczay Lajos 2000. március
†u Durkó Zsolt Tóthpál József 2000. december
Egerszegi Krisztina Jancsó Kornél 1996. szeptember
Egry József Gopcsa Katalin 1998. december
"Egy mondat a zsarnokságról" (Illyés Gyula verse) Szigethy Gábor 2006. március
Élet és tudomány Staár Gyula 2006. június
ELTE Bartók Béla Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara (karnagya: Baross Gábor) Tóthpál József 2002. szeptember
Eötvös József Kollégium Borzsák István 2003. szeptember
†u Endrédy Vendel Kerekes Károly 2004. szeptember
†u Erdélyi Múzeum Egyesület és gróf Mikó Imre † Kerkápoly Endre 2002. június
Erdélyi Zsuzsanna Barna Gábor 1998. december
†e Esterházy János, gróf Török Bálint 1996. március
* Evangélium Színház és Udvaros Béla Albert Gábor 2005. szeptember
* Fábry Zoltán írónak a felvidéki magyarság megmaradásáért folytatott küzdelme Bíró Zoltán 2009. szeptember
Falugondnoki Hálózat és szellemi atyja, Kemény Bertalan Csatári Bálint 2009. december
†u Farkas Ferenc zeneszerző Bónis Ferenc 1997. június
Fekete Gyula Bíró Zoltán 2001. december
†u Fekete István Hoffmann Rózsa 2000. június
Ferencz Éva Erdélyi Zsuzsanna 2003. június
†u Ferencsik János Medveczky Ádám 2000. június
†u Fisher Annie Pándi Mariann 1997. március
Fitz Jenő Gábler Dénes 2005. december
†u Fodor András Tüskés Tibor 1999. december
†u Földi Imre Aján Tamás 1999. szeptember
Fővárosi Állat- és Növénykert Csányi Vilmos 2001. szeptember
Frideczky János / Pozsonyi Casino Mács József 2008. június
†u Fülei-Szántó Endre Szirtes Gábor 2005. március
†u Fülep Lajos F. Csanak Dóra 2001. december
†u Fülöp Viktor Koppány Zsolt 2001. december
* Füvészkert (ELTE Botanikus kertje) és dolgozói Sipos András 2005. szeptember
Gaál István Nemeskürty István 2003. szeptember
Genfi Magyar Könyvtár Ódor László 2006. június
*†u Gérecz Attila az 1956-os forradalom mártír költője Pozygay Zsolt 2009. szeptember
Ghymes Együttes Kelemen László 2008. szeptember
* Gödöllői Iparművészeti és Képzőművészeti Műhely Keserű Katalin 2005. szeptember
* Grétsy László Balázs Géza 2007. március
†u Gulyás György és a Debreceni Kodály Kórus Szokolay Sándor 2006. március
†u Gundel Károly Jávor Béla 1999. szeptember
Gyapay Gábor Bertényi Iván 2004. december
Gyarmathy Lívia (ld. még Böszörményi Géza) Jankovics Marcell 2001. június
Gyarmati Dezső Schulek Csaba 2002. március
Gyenge Valéria Schmitt Pál 2000. június
†u Győrffy György Gedai István 1997. december
Győrfi Sándor és Győrfi Lajos Prókai Gábor 2009. december
†u Gyulai István Schulek Ágoston 2003. december
Gyurkovics Tibor Mészöly Dezső 1997. szeptember
Haáz család és a Szentegyházi Gyermekfilharmónia Beder Tibor 2003. december
* Hadtörténeti Múzeum (90 éves) Katona Tamás 2008. december
Hajdu Ráfis János és felesége, Bakos Mária Réz Gyula 2010. március
†u Hajós Alfréd Fekete György 2002. december
†u Halassy Olivér Csóti György 2006. december
Halmos Béla és a Nomád Nemzedék Jánosi András 1999. december
†u Hamvas Béla és Kemény Katalin Dúl Antal 1996. december
†u Haynal Imre Antalóczy Zoltán 1998. március
Házsongárdi temető Lászlóffy Aladár 2004. június
* Herencsár Viktória Hollós Máté 2008. december
Herendi Porcelán Manufaktúra Schrammel Imre 2001. június
Hevesi István Schmitt Pál 2004. június
Hites Kristóf Korzenszky Richárd 1998. szeptember
†u Hittrich Ödön, Mikola Sándor, Rátz László
Renner János Gimnáziumi tanárok 2002. március
Holocaust és a kommunizmus magyarországi áldozatai Stark Tamás 2003. december
Hóman-Szekfű: Magyar történet Újváry Gábor 2008. március
Az 50 éves Honvéd Együttes és Novák Ferenc Vásárhelyi László 1999. június
†u Horváth János Korompay H. János 2004. március
* Hunyadi László szobrászművész
nemzeti panteonja Péterfy László 2009. március
†u Huszár Lajos Gedai István 2004. június
†e Illés György Sára Sándor 2001. március
Illés Sándor Kristóf Attila 2004. március
†u Illyés Gyula † Domokos Mátyás 1997. június
†u Illyés Kinga Béres András 2002. június
†u Imreh István Filep Antal 2003. június
Irányi Béla Raffai István 2006. december
István a király c. rockopera Szokolay Sándor 1995. december
Jakó Zsigmond Pál R. Várkonyi Ágnes 2005. december
†u Jancsó Adrienne Sunyovszky Sylvia 1996. december
Jancsó Miklós farmakológus Telegdy Gyula 2007. június
Járai Zsigmond Bogár László 2007. szeptember
Jékely Zoltán (ld. még: Áprily Lajos) Albert Zsuzsa 2000. március
Jeney László Schmitt Pál 2004. június
†u Johan Béla Szállási Árpád 2002. március
Jókai Anna Alexa Károly 1998. június
†u József Attila Bíró Zoltán 2001. június
Juhász Ferenc Vasy Géza 2008. március
Kajak-kenu sportág Schulek Csaba 2001. szeptember
Kallós Zoltán Andrásfalvy Bertalan 2000. december
†u Kalmár László 2002. március
†u Kandó Kálmán Kisteleki Mihály 2001. június
Kányádi Sándor Benkó Samu 1998. december
†u Karácsony Sándor Kövendi Dénes 1997. szeptember
†u Karinthy Frigyes Szalay Károly 2003. szeptember
Kárpátaljai Ferences Misszió Jelenits István 2001. december
Kárpáti György Schmitt Pál 2004. június
Kárpáti Rudolf Galloy Dezső 1998. szeptember
Kassai Thália Színház Tóth László 2009. december
Kecskeméti Kodály Iskola Tóthpál József 2005. december
†u Kecskési Tollas Tibor Medvigy Endre 1998.június
báró Kemény János Adamovits Sándor 2008. szeptember
* Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola ("Kisképző") 230 éves művészeti és nevelő munkája Farkas Ádám 2009. március
†u Kerényi Károly † Monostori Imre 2003. december
†u Keresztury Dezső Szijártó István 2004. szeptember
†u Kerkai Jenő és a magyarnépfőiskolai mozgalom Andrási Imre 2003. június
Kiss Stúdió Színház (Nagyvárad) Kondor Katalin 2007. december
†u Klebelsberg Kuno Tőkéczi László 2001. szeptember
* Koch Sándor Freund Tamás 2008. december
Kobzos Kiss tamás Erdélyi Zsuzsanna 2006. március
†u Kodály Zoltán Szokolay Sándor 1996. június
Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zeneiskola Tóthpál József 2004. március
* Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola és ifj. Sapszon Ferenc Arany János 2006. szeptember
†u Kodolányi János Németh Magda 1999. március
†u Kóka Rozália Kriza Ildikó 2007. március
A Kolozsvári és Nagyváradi Színház Szabó József 1999. március
Kolozsvári Református Kollégium (450 éves) Vajna Zoltán 2007. március
†u Koltai Jenő Schmitt Pál 2002. szeptember
†u Kondor Béla Dávid Katalin 1996. szeptember
Kopp Mária és Skrabski Árpád Andrásfalvy Bertalan 2010. március
†u Korányi Sándor Szállási Árpád 2003. március
Kormorán Együttes Wohlmuth István 2006. június
†u Kós Károly Benkő Samu 1997. március
Kósa Ferenc (ld még: Tízezer nap c. film alkotói) Lugossy László 1997 szeptember
†u Kosztolányi Dezső Bíró Zoltán 2003. március
†u Kovács Béla, Nagy Ferenc és Varga Béla politikusok Csicsery-Rónay András 1999. december
†u Kovács Margit N. Dvorszky Hedvig 1996. június
Kozma Imre és a Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kálmán Attila 2003. szeptember
Kőbán Rita Aján Tamás - Gallov Dezső 1999. március
Kubik Anna Ablonczy László 2007. június
Külföldi Magyar Cserkészszövetség Magyaródi Szabolcs 1997. szeptember
†u Lajtha László Berlász Melinda 2001. június
Lakitelki Népfőiskola Andrásfalvy Bertalan 2003. március
Lámfalussy Sándor Csaba László 2006. március
†e László Gyula Gedai István 1995. december
†u Latinovits Zoltán Lukács Sándor 1996. március
Lauer Edith † Sütő András 2002. március
†u Lechner Ödön Fekete Károly 2001. június
†u Levendel László Hídvégi Máté 2000. június
* Lichtenberger György Répássy Gábor 2007. március
Lónyay utcai Református Gimnázium és Kollégium Benkő Samu 2006. december
Lutheránia Énekegyüttes és Kamp Salamon Erdélyi Zsuzsanna 2004. március
Maczkó Mária Tímár Sándor 2003. december
Mádl Ferenc Fekete György 2000. június
* Magyar Állami Operaház (120 éves) Domonkos Máté 2005. június
Magyar huszár Zachar József 2007. szeptember
Magyar Árvízvédekezők Kristóf Attila 2000. december
(ausztráliai) Magyar Élet és főszerkesztője, Csapó Endre Bakos István 2008. június
Magyar Iparművészet c. folyóirat Tiszavári Ferencné 2007. június
Magyar Írószövetség Bíró Zoltán 2006. szeptember
Magyar Máltai Szeretetszolgálat és Kozma Imre Kálmán Attila 2003. szeptember
Magyar Nemzet c. napilap és Pethő Tibor Antalóczy Zoltán 1997. június
Magyar Nemzeti Múzeum Gedai István 2002. december
Magyar Nemzeti Múzeum Sárospataki Rákóczi Múzeuma és igazgatója Jósvainé Dr. Dankó Katalin Valter Ilona 2008. március
Magyar Nyelvtudományi Társaság Éder Zoltán 2004. december
Magyar Országos Levéltár Bertényi Iván 2006. március
* Magyar Olimpiai Bizottság (110 éves) Novotny Zoltán 2005. június
Magyar Rádió Rt. Tóbiás Áron 2003. szeptember
A Magyar Tanítóképzés két évszázados intézményrendszere Bakos István 2002. szeptember
Magyar Zoltán Gallov Dezső 1997. június
†u Magyary Zoltán Réthelyi Miklós 2003. december
Makovecz Imre Gerle János 1996. március
†u Mansfeld Péter Mécs Imre 1996. szeptember
†u Márai Sándor † Hernádi Gyula 1996. december
*†u Marek József Kovács Ferenc 2007. március
* Márk Gergely Jámborné Benczúr Erzsébet 2008. március
†u Márton Áron Tempfli József 1996. március
Másfélmillió lépés Magyarországon Hanák Gábor 1996. március
†u Medgyessy Ferenc Bereczky Flórián 2003. december
Melis György Fodor Géza 1998. december
Melocco Miklós Wehner Tibor 1998. június
†u Mensáros László † Czenner Mihály 2001. szeptember
Mészöly Dezső Elmer István 2008. június
Mindszenthy József Dékány Vilmos 1999. december
* Miskolczy Dezső erdélyi magyar tudomány fennmaradását szolgáló tevékenysége Benkő Samu 2009. június
†u Molnár Ferenc Abloczy László 2005. szeptember
†u Moór Gyula Varga Csaba 2003. június
†u Móricz Zsigmond Bíró Zoltán 2002. szeptember
Muzsikás Együttes és Sebestyén Márta Zelnik József 2000. szeptember
* Muzslay István Gulyás Balázs 2005. június
Nádasdy Alapítvány és az alapító Nádasdy Ferenc Ódor László 2008. március
†u Nagy Ferenc Kovács Gergelyné 2005. december
* Nagy Gáspár Görömbei András 2006. szeptember
†u Nagy Imre és a forradalom hőseinek áldozata Tóbiás Áron 2006. szeptember
†u Nagy László Görömbei András 1998. szeptember
Nagybányai Művésztelep Kernács Gabriella 2002. június
* Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE) Kopp Mária 2007. december
Nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium Beke György 2003. március
Nemeskürty István Tornai József 1995. december
†u Nemes Nagy Ágnes költő, műfordító, esszéíró Ferencz Győző 2008. szeptember
†u Németh László Görömbei András 1996. június
Nemzeti Történeti Emlékpark kialakításában közreműködők és Trogmayer Ottó Fodor István 1997. június
Nemzetközi űrkutatásban való magyar részvétel Both Előd 2010. március
†u Neumann János Kovács Győző 1995. december
†u Nyírő József Medvigy Endre 2002. december
* Nyiszter Ilona moldvai csángó magyar kultúrát közvetítő művészete Kobzos Kiss Tamás 2009. június
Olasz Ferenc Makovecz Imre 1998. március
Oloffson Placid atya Czigány György 2005. március
†u Ordass Lajos Rókusfalvy Pál 2000. március
Országos Széchenyi Könyvtár Poprády Géza 2002. december
Örkény István Sándor György 2004. június
Padisák Mihály † Szabó Éva 2000. december
†u Pais Dezső Kiss Jenő 2003. június
* Pálos Rend (700 éves) Török József 2008. december
Pannonhalmi Főapátság Poprády Géza 2004. december
Pap Gábor Makovecz Imre 1997. március
Papp Lajos Juhász-Nagy Sándor 2003. június
†u Papp László Schulek Ágoston 1995. december
Perner Ferenc Lövey György 1999. június
Petrik Géza Kégli Ferenc 2003. március
* Pécsi Kamarakórus és Tillai Aurél Kerényi Mária 2005. szeptember
* Piarista Rend Kapronczay Károly 2007. december
†u Pilinszky János Koppány Zsolt 1997. szeptember
†u Pogány Frigyes Gáborjáni Péter 1999. december
Pozsgai Imre Kováts Flórián 2003. december
Prohászka Ottokár Frenyó Zoltán 2009. december
Pungor Ernő † Kerkápoly Endre 1999. június
Püski Sándor és felesége, Ilus néni Kodolányi Gyula 1996. március
†u Rácz Aladár Herencsár Viktória 1999. március
†u Radnóti Miklós Bíró Zoltán 2001. március
Radványi Géza (Valahol Európában) † Hernádi Gyula 1995. december
†u Rajeczky Benjamin Tardy László 2003. szeptember
†u Rajki Béla Gallov Dezső 1998. június
Raksányi Gellért Szigethy Gábor 2006. szeptember
†u Ratkó József Antall István 2006. december
†u Ravasz László Boros Géza és Hegedűs Lóránt 1997. szeptember
†u Rédei László Csákány Béla 2007. március
* Regőczi István atya magyarságmentő papi szolgálata Roska Tamás 2009. március
†u Reményik Sándor Dávid Gyula 2002. március
Riesz Frigyes Hatvani László 2010. március
†u Rónay György költő, író, műfordító, irodalomtörténész, esszéista Vasadi Péter 2008. szeptember
* "Röpülj Páva" mozgalom és Vass Lajos Tóthpál József 2007. december
* id. és ifj. Rubik Ernő világraszóló mérnöki alkotómunkája Gazda István 2009. március
Sándor György Fekete György 1998. március
Sántha Kálmán Szirmai Imre 2009. december
Sao Paolo-i Szent Gellért Apátság és Szent Imre Kollégium Jordán László 1999. június
id. Sapszon Ferenc Szőnyi Erzsébet 2010. március
Sára Sándor Görömbei András 2005. június
Sárospataki Református Kollégium Fekete Károly 2005. március
†u Scheiber Sándor Hídvégi Máté 1997. december
†u Schultheisz Emil jogászprofesszor Gazda István 2008. szeptember
Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Kar (TF) Schmitt Pál 2003. szeptember
* Seregélyes Tibor Kárpát-medence növényvilágának képi megörökítése Szollát György 2009. március
†u Sík Ferenc Kubik Anna 2006. június
†u Sík Sándor Jelenits István 2000. december
†u Simándy József Tóthpál József 1997. március
†e Simonyi Károly Keszthelyi Lajos 1998. szeptember
†u Sinka István Medvigy Endre 2000. június
†e Sinkovits Imre színész † Czenner Mihály 1996. december
Sopron Kubinszky Mihály 2007. június
Supka Géza és az Ünnepi Könyvhét Lator László 2009. június
†e Sütő András † Czine Mihály 1996. június
Szabó Dénes és a Cantemus Gyermekkórus és Pro Musica Leánykar Tarcali Zoltán 2004. szeptember
Szabó Helga Tóthpál József 2006. június
* Szabó Lőrinc költészete Kabdebó Lóránt 2009. június
†u Szabó T. Attila Benkő Samu 1996. december
†u Szalatnai Rezső Tankovits József 2000. szeptember
†u Szántó Tibor Hídvégi Máté 1999. december
Szarka György Császár Angela 2008. szeptember
Szatmári Irgalmas Nővérek Cséfalvay Pál 2007. március
A Száztagú Cigányzenekar és szólistája, Bangó Margit Tóthpál József 2000. június
* Szeleczky Zita Szigethy Gábor 2007. december
†u Szent-Györgyi Albert Hídvégi Máté 1998. december
†u Szentágothai János Halász Béla 2000. június
Szentendrei Művésztelep Hann Ferenc 2008. szeptember
Szent István Társulat Dávid Katalin 2001. március
Szent Korona nincs laudáció 1999. június
Szent Rókus Kórház Szállási Árpád 2001. december
* Szerb Antal Szakolczay Lajos 2007. december
†u Szervátiusz Jenő és Szervátiusz Tibor Feledy Péter 2003. március
*†u Szécsi Margit Buda Ferenc 2005. szeptember
Szokolay Sándor Eősze László 1998. március
†u Szőkefalvi-Nagy Béla Hatvani László 1999. június
Szőnyi Erzsébet Szokolay Sándor 2004. szeptember
†u Szőnyi István Szörényi László 2004. március
†u Szörényi Éva Ablonczay László 1997. december
†u Szőts István Báron György 1996. szeptember
†u Tamási Áron Tardy János 1997. december
* Tandori Károly Móricz Ferenc 2008. március
* Tardy János Zlinszky János 2005. június
†u Teleki Pál Kubassek János 2001. március
†u Teller Ede Bor Zsolt 1996. június
Tempfli József Tőkés László 1997. szeptember
P. Teres Ágoston Hetesi Zsolt 2008. június
Természet világa c. folyóirat Gazda István 2004. március
* Tihanyi Apátság (950 éves) Szörényi László 2005. június
†u Timaffy László Filep Antal 2001. március
Tímár házaspár (ld. még: Csillagszeműek Gyermektáncegyüttes) Andrásfalvy Bertalan 1998. június
Tiszatáj Bíró Zoltán 1999. június
Tízezer nap c. film és Sára Sándor Lugossy László 1997. szeptember
Toldy Ferenc Gimnázium Buzinkay Géza 2007. szeptember
†u Tolnay Klári Ablonczy László 1997. június
†u Tóth Sándor Davida János 1997. december
Tőkés László Kincses Előd 1995. december
†u Török Erzsébet † Lukin László 2003. március
Trogmayer Ottó és a Nemzeti Történeti Emlékpark kialakításában közreműködők Fogor István 1997. június
Tungsram Kodály Zoltán Férfikar Tóthpál József 2008. június
Turczel Lajos Duray Miklós 1998. szeptember
Udvardy Erzsébet Kratochwill Mimi 2002. szeptember
Újszászy Kálmán Virágh Sándor 1999. március
Vajda Lajos Wehner Tibor 2008. június
V. Majzik Mária Jókai Anna 2002. december
Valahol Európában c. film † Hernáádi Gyula 1995. december
Váradi Péter Pál Kondor Katalin 2005. március
Vargyas Lajos Paksa Katalin 1999. március
†u Várkonyi Nándor Mezey Katalin 1998. december
Vásáry Tamás Kerényi Mária 1999. szeptember
Vekerdi László Bakos István 2004. december
Vértesaljai Antalné Réthelyi Miklós 2008. március
Vörösmarthy Dániel Szállási Árpád 2005. december
†u Wass Albert, Czegei Medvigy Endre 1999. szeptember
Wekerle-telep Benkő Samu 2004. szeptember
†u Weöres Sándor Bata Imre 1998. március
†u Wigner Jenő Pungor Ernő 2004. június
Záborszky József és a Szent István Király Zenekar Devich János 2000. december
†e Zenthe Ferenc Szigethy Gábor 2005. december
Zeneakadémia (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem) Szegedy-Maszák Mihály 2007. március
†u Zielinski Szilárd Kausay Tibor 2004. szeptember
Zsivótzky Gyula Schulek Ágoston 2003. március
Zsolnay Gyár Fekete György 2004. június
†u Zsögödi Nagy Imre Kányádi Sándor 2005. március



Csapatok, csoportok, együttesek


1956-os Vízilabda Bajnokcsapat
Angelica Laánykar és karnagya, Gráf Zsuzsanna
Angster család
Aranycsapat, labdarúgó (11 fő)
Bécsi Európa Klub
Budavári Mátyás templom ének- és zenekara és Tardy László karnagy

Cantemus Gyermekkórus és Pro Musica Leánykar (ld. még: Szabó Dénes)
Csík Zenekar
Csíksomlyói katolikus közösség és zarándokok
Csillagszeműek Gyermektáncegyüttes és a Tímár házaspár
Debreceni Kodály Kórus és Gulyás György
Debreceni Református Kollégium Kántusa
Dunapataj 1919-es hősei
ELTE Eötvös Művészegyüttes Egyetemi Énekkara és Egyetemi Koncertzenekara és vezetője, Baross Gábor
Ghymes Együttes
Gödöllői Iparművészeti és Képzőművészeti Műhely
Honvéd Együttes és Novák Ferenc
Kárpátaljai Ferences Misszió
Kormorán Együttes
Külföldi Magyar Cserkészszüvetség (USA)
Lutheránia Énekegyüttes és karnagya Kamo Salamon
Magyar Árvízvédekezők
Magyar Huszár
Magyar Népfőiskolai Mozgalom és Kerkai Jenő
Magyar Nyelvtudományi Társaság
Magyar Olimpiai Bizottság
Muzsikás Együttes és Sebestyén Márta
Nagybányai Művésztelep
Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE)
Nomád Nemzedék és Halmos Béla
Pécsi Kamarakórus és Tillai Aurél
Piarista Rend
"Röpülj Páva" mozgalom és Vass Lajos
Szatmári Irgalmas Nővérek
Száztagú cigányzenekar és Bangó Margit
Szentegyházi Gyermekfilharmónia és karnagya, Haáz Sándor
Szentendrei Művésztelep
Szent István Király Zenekar és Záborszky József
Szent István Társulat
Tungsram Kodály Zoltán Férfikar
Ünnepi Könyvhét
Wekerle-telep



Intézmények, szervezetek


Ameirkai Magyar Alapítvány és Molnár Ágoston
Balassagyarmat
Bárhory István kollégium
Bécsi Napló
Békéstarhosi Énekiskola
Bethlen Gábor Alapítvány
Bethlen Gábor Kollégium, Nagyenyed
Budapest Állat- és Növénykert
Debreceni Nyári Egyetem
Dévai Magyarok Nagyasszonya Kollégium
Duna Televízió
Élet és Tudomány
Eötvös Collegium
Erdélyi Múzeum Egyesület és gróf Mikó Imre
Evangélium Színház és Udvaros Béla
Fővárosi Állat- és Növénykert
Házsongárdi temető
Herendi Porcelán Manufaktúra
Kárpátaljai Ferences Misszió
Kecskeméti Kodály Iskola
Képző- és Iparművészeti Szakközépiskola ("Kisképző")- 230 éves
Kiss Stúdió Színház
Kodály Zoltán Ének-Zenei Általános Iskola, Gimnázium és Zeneiskola
Kodály Zoltán Magyar Kórusiskola és ifj. Sapszon Ferenc
Kolozsvári Református Kollégium (450 éves)
Kolozsvári és Nagyváradi Színház
Lakitelki Népfőiskola
Lónyay utcai Református Gimnázium és Kollégium
Magyar Állami Operaház (120 éves)
ausztráliai Magyar Élet és főszerkesztője, Csapó Endre
Magyar Iparművészet c. folyóirat
Magyar Írószövetség
Magyar Máltai Szeretetszolgálat és Kozma Imre
Magyar Nemzet c. napilap és Pethő Tibor
Magyar Nemzeti Múzeum
Magyar Nemzeti Múzeum Sárospataki Rákóczi Múzeuma
Magyar Olimpiai Bizottság (110 éves)
Magyar Rádió Rt
Magyarok Nagyasszonya Kollégium, Déva (ld. még Böjte Csaba)
Nádasdy Alapítvány és az alapító Nádasdy Ferenc
Nagybányai Művésztelep
Nagycsaládosok Országos Egyesülete (NOE)
Országos Széchenyi Könyvtár
Pannonhalmi Főapátság
Pécsi Zsolnay Gyár
Sao Paolo-i Szent Gellért Apátság és Szent Imre Kollégium
Sárospataki Református Kollégium
SE Testnevelés és Sporttudományi Kar (TF)
Sopron
Szent Rókus Kórház
Természet Világa c. folyóirat
Tihanyi (bencés)Apátság (950 éves)
Tiszatáj c. folyóirat
Toldy Ferenc Gimnázium
Zeneakadémia (Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem)
Zsolnay Gyár



Alkotások, teljesítmények

1956-os forradalom és szabadságharc
Csángómagyar népi kultúra
Egy mondat a zsranokságról, Illyés Gyula verse
Holocaust és a kommunizmus magyarországi áldozatai
Hóman-Szekfű: Magyar Történet
István, a király c. rockopera
Kajak-kenu sportág
Magyar Nép Szent Korona iránti tisztelete
Magyar Tanítóképzés két évszázados intézményrendszere
Másfél millió lépés Magyarországon c. televíziós sorozat
Nemzeti Történeti Emlékpark kialakításában közreműködők és Trogmayer Ottó
Tízezer nap c. film (akkotói: Csoóri Sándor, Kósa Ferenc, Sára Sándor)
Valahol Európában c. film (Radványi Géza)